b1

Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

oczyszczalnia2

Oczyszczalnia Ścieków w Tarnowie Grodkowskim

suw gnojna

SUW Gnojna

oczyszczalnia

Oczyszczalnia Ścieków w Tarnowie Grodkowskim

26.07.21
OGŁOSZENIE - PRZERWY W DOSTAWIE WODY KOPICE

 

 

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej - GRODWIK 2018

 

 


16.03.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - 2018

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY - 2018
22 MARCA 2018

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 MARCA 2018

 

     Wody pitnej brakuje milionom ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

 

 

 

    Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku i obchodzone corocznie 22 marca. Ma przypominać, że wielu mieszkańców naszej planety – obecnie ponad 2 miliardy ludzi – cierpi z powodu braku dostępu lub ograniczenia do czystej wody pitnej, która stanowi 1% całych zasobów słodkiej wody na Ziemi, jak również ma kłopoty w życiu codziennym (takie jak utrudnienia w przygotowywaniu posiłków czy właściwej higieny), których w naszej części Ziemi możemy doświadczyć w trakcie awarii czy remontu wodociągów.

    Tegoroczne hasło Światowego Dnia Wody 2018 to „Natura dla wody” - bada, w jaki sposób możemy wykorzystać przyrodę do przezwyciężenia wyzwań związanych z wodą w XXI wieku. Ma ono uzmysłowić nam iż uszkodzone ekosystemy wpływają na ilość i jakość wody dostępnej do spożycia przez ludzi, a w konsekwencji ma to wpływ na wszystkie elementy naszego życia.

    Szkody w środowisku, wraz ze zmianami klimatycznymi, napędzają kryzysy związane z wodą, które obserwujemy na całym świecie. Powodzie, susze i zanieczyszczenie wody pogłębia degradowana roślinność, gleba, rzeki i jeziora. Kiedy zaniedbujemy nasze ekosystemy, utrudniamy zapewnienie każdemu wody potrzebnej do przetrwania i rozwoju.

Rozwiązania oparte na przyrodzie mogą rozwiązać wiele problemów związanych z wodą.

    Dlatego pamiętajmy, iż oszczędzając wodę w każdej dziedzinie naszego życia, jak również odpowiednio wpływając na sposób odprowadzania naszych ścieków, codziennie decydujemy o losie naszych lokalnych ekosystemów, które tworząc właściwe środowisko mają ogromny wpływ na nasz klimat, a zarazem na ogólnoświatowe zasoby wody, z których my również korzystamy.

 

 

👁 A+ A-
pełny HTML | wersja mobilna
[X]

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.